Jūros dumbliai

💕 Gamtos lobynas

Jūros dumbliai

Jūros dumbliu (jūržolių) deka - gyvybe aplamai egzistuoja. Jų fotosintezes preceso metu yra generuojama 73-87 % pasaulio deguonės. 

Tai ir daugialasčiai augalai, ir vienalasčiai mikroorganizmai klestintis giluminėse vandenise, kur galimybė patekti šviesos spinduliams drastiškai sumažėjusi. 
To dėka išsivyste sugebėjimas absorbuoti minimalią šviesą, ir jos pagalba jūros mikroelelemntus paversti gyvybingais ir vertingais komponentais.

Dumbliose yra gausu mineralų, vitaminų, aminorūgščių ir kitų maistinių medžiagų.

Jūros dumblių populiariausia klasifikacija

Jūržolės pasižymi didžiule įvairove, tuo jie laisvai konkuruoja su žemes paviršiaus augalais. Yra bandoma jas identifikuoti ir klasifikuoti ivairiais metodais.

🍀 Žaliadumbliai, tarp kurių sudetingiausi pagal strukturą tai Maurabragainiai (Charophyceae).
🍀 Žalėsainiai, - viena iš žaliųjų dumblių klasių, išsiskiriančių dėl infrastruktūrinės morfologijos.
🍀 Rudadumbliai
🍀 Raudondumbliai.
🍀 Jūros žydintys augalai.

Faktiškai, - dumblių spalva priklauso nuo sugertos šviesos rūšies. Kuo giliau - tuo tamsesnė.

Jūros dumblių nauda

Dumbliai turi globalų poveikį. Be to pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, žymiai atidėdami fiziologinius organizmo senėjimo požymius. Toks plačiausias poveikio spektras leidžia dumblius plačiai naudoti mityboje.

Kuri dumblių rūšis yra geriausia

Visų pirma tai priklauso nuo to, kokiam tikslui. Kiekviena iš dumblių rušiū yra išsiskirianti, su skirtingų ingredientų kompleksu.
Dėl to organizmui vertingiausia naudoti skirtingus dumblių rūšys. Turtinga dumblių sudėtis turi platų teigiamą sisteminį poveikį.       

Jūros dumbliai šunims ir katėms

Vertingų dumblių naudojimas augintinių mityboje aplamai - turi platų teigiamą poveikį ir organizmui bendrai ir atskiroms sistemoms: virškinimo, kaulų ir sanarių, šlapimo, kraujagyslių, odos, ir viso kūno.

Sveikiems šunims ir ketėms dumblių vartojimas kaip maisto papildą daro įtaką kailio kokybei, pagerina plaukų pigmento spalvą, nes dumbliuose yra B-karotino, Omega-6 rūgščių, mineralų ir mikroelementų.
Tai ypač pageidautina parodų šunims, kurių plaukai turėtų būti geriausios būklės, nepaisant sezono.

Sergantiems šunims

linkusiems į maisto ir odos alergijas, dumbliai leidžia palengvinti ligos simptomus.
Taip pat rekomenduojama juos naudoti šunims, kenčiantiems nuo sąnarių degeneracijos, kenčiantiems nuo klubo ar alkūnės displazijos ir kt.

Kontraindikacijos:

Grupė, dėl kurios reikia būti atidiems ir pasikonsultuoti su mediku ar veterinaru,  yra tie šunys kuriuos vargina hipertirozė.
Nes jodo perteklius tikrai yra draudžiamas, o dumbliai yra geras jo šaltinis.

Kaip naudoti dumblius?

Jeigu nėra kontraindikacijų – galima pastoviai. 
Tuomet ypač lengva pastebėti alivaizdžius pokyčius. Pavyzdžiui - kailio kokybę. Todėl ypač intensyvaus plaukų keitimo laikotarpiu - verta jais praturtinti kasdienį maitinimą.

Kontraindikacijos:

Grupė, dėl kurios reikia būti atidiems ir pasikonsultuoti su mediku ar veterinaru,  yra tie šunys kuriuos vargina hipertirozė.
Nes jodo perteklius tikrai yra draudžiamas, o dumbliai yra geras jo šaltinis.

Mums rūpi jūsų privatumas
Naudojame slapukus kad Jūsų patirtis šiame pūslapyje būtų kuo geresnė.
Privatumo politika

Sutinku